#ODGRADADOGRADA – REGGAE ZVUK DONOSE BRAIN HOLIDAYSI!

Novi #OdGradaDoGrada!

Zagreb, 19. kolovoz 2020. – U ovotjednom izdanju projekta #OdGradaDoGrada stiže nam reggae zvuk koji donose Brain Holidaysi!

U zelenom okruženju najstariji hrvatski reggae sastav snimio je medley s pjesmama Petar Pan, Pokreni se & Crvena žuta zelena. Petar Pan zadnji je singl nastao nakon što su otišli sve do Jamajke kako bi posjetili zemlju iz koje njihov zvuk i potječe. Angažirali su jamajčansku pjevačicu Italee Watson i snimili Petra Pana.  Ovotjedno izdanje projekta #OdGradaDoGrada pogledajte i poslušajte  danas točno u 18 h na YouTube kanalu Unisona ili na webu Večernjeg lista.

Do sada je kroz projekt, prvotno nazvan #OdSobeDoSobe, prošlo 60tak izvođača tijekom pandemije korona virusa. Čim su ukinute zabrane kretanja i okupljanja, cijelu kampanju preselili smo na otvoreno i preimenovali u – #OdGradaDoGrada. Iako je kretanje omogućeno, situacija u hrvatskoj glazbi i dalje nije onakva na kakvu smo navikli, a hrvatski glazbenici definitivno spadaju u jedne od pogođenijih pandemijom COVID-19. Nadamo se da će vrlo brzo „novo normalno“ otići u povijest i da će se vratiti svima nam najdraži oblik slušanja glazbe – koncerti s neograničenim brojem ljudi, gužva i dobra atmosfera.

Projekt #OdGradaDoGrada započeli su Unison – Hrvatski glazbeni savez i Večernji list, a podršku su dali i drugi medijski partneri tako da Brain Holidayse, kao i ostale glazbenike možete pogledati i u emisiji POPROCK.HR na HTV-u, zatim na CMC televiziji, te na portalima Mixer.hr, Popmix.hr, Sesvete danas, Zagreb.info i Karlovački.hr. Projektu su se priključile i lokalne tv postaje TrendTv iz Karlovca, Televizija Šibenik i zagrebačka Z1 televizija.

Osnivači UNISONA – HRVATSKOG GLAZBENOG SAVEZA su: HDS – Hrvatsko društvo skladatelja, HGU – Hrvatska glazbena unija, HUIG – Hrvatska udruga istaknutih glazbenika, HUOKU – Hrvatska udruga orkestralnih i komornih umjetnika i HUZIP – Hrvatska udruga za zaštitu izvođačkih prava.