OVOTJEDNI #ODGRADADOGRADA DONOSI WHITE ON WHITE!

Novi #OdGradaDoGrada!

Zagreb, 30. rujna 2020. – Riječka grupa White on White Marka Rogića ovotjedni je domaćin projekta #OdGradaDoGrada. Imamo priliku čuti izvedbu tri njihove pjesme – Mirage, Soulmate i Mirrors. Spot za Mirrors objavljen je ljetos u režiji Filipa Gržinčića i najavljuje nadolazeći album ovog riječkog talentiranog odvjetnika koji je, kaže kritika srećom, ipak odlučio baviti se i glazbom.

White on White pogledajte i poslušajte danas točno u 18 h na YouTube kanalu Unisona ili na webu Večernjeg lista.

Projekt #OdGradaDoGrada krenuo je pod nazivom #OdSobeDoSobe tijekom pandemije COVID-19 kada je bilo onemogućeno kretanje, druženje i sviranje. Situacija u hrvatskoj glazbi s obzirom na još uvijek aktualnu pandemiju i propisane mjere nije dobra, hrvatski glazbenici definitivno spadaju u jednu od pogođenijih profesija. Započinjanjem ovog projekta Unison – Hrvatski glazbeni savez i Večernji list željeli su započeti val dobre svirke i promocije putem društvenih mreža i malih ekrana. Val dobre svirke se nastavio i nakon popuštanja strogih mjera, tako da su live izvedbe hrvatskih glazbenika preko ljeta preselile na otvoreno.

Projekt #OdGradaDoGrada započeli su dakle Unison – Hrvatski glazbeni savez i Večernji list, ali podršku su dali i drugi medijski partneri tako da White on White, kao i ostale glazbenike možete pogledati i u emisiji POPROCK.HR na HTV-u, zatim na CMC televiziji, te na portalima Mixer.hr, Popmix.hr, Sesvete danas, Zagreb.info i Karlovački.hr. Projektu su se priključile i lokalne tv postaje TrendTv iz Karlovca, Televizija Šibenik i zagrebačka Z1 televizija.

Osnivači UNISONA – HRVATSKOG GLAZBENOG SAVEZA su: HDS – Hrvatsko društvo skladatelja, HGU – Hrvatska glazbena unija, HUIG – Hrvatska udruga istaknutih glazbenika, HUOKU – Hrvatska udruga orkestralnih i komornih umjetnika i HUZIP – Hrvatska udruga za zaštitu izvođačkih prava.