"A Porina dobiva.." nominiran za Zlatni studio!

Serijal dokumentarnih filmova nominiran za nagradu!

Jutarnji list četvrtu godinu za redom dodjeljuje Zlatni Studio – svoju nagradu za televiziju, film, radio, kazalište i glazbu. Ove godine u kategoriji "Najbolja emisija", nominiran je i serijal “A Porina dobiva...” u produkciji Unison Pro, i to kao jedini dokumentarni serijal!

Pod motom „Najbolji biraju najbolje”, nagradu najstarijeg televizijskog tjednika, dodjeljuju čitatelji, a za Zlatni Studio konkuriraju najbolja ostvarenja i osobe po kategorijama za djela ostvarena u razdoblju od 11. prosinca 2020. do početka siječnja 2021.

Klikom na OVAJ LINK podržite jedini nominirani serijal dokumentaraca - “A Porina dobiva...”, koji sadrži 12 filmova o nekima od najvećih glazbenih imena, dobitnicima Porina za životno djelo!

Glazbena imena o kojima je do sada u sklopu serijala snimljen film su: Vice Vukov, Miljenko Prohaska, Dino Dvornik, Dunja Vejzović, Zdenko Runjić, Arsen Dedić, Ruža Pospiš Baldani, Ivo Robić, Đorđe Novković, kvartet 4M, Oliver Dragojević i Boško Petrović. Sve filmove možete pogledati na HRTi platformi.

Autorski tim serijala čine scenarist i redatelj Toni Volarić, snimatelji Vjeran Hrpka i Domagoj Lozina, tonski snimatelj Silvio Mojaš i montažer Augustin Tino Bilandžić. Producent je Davor Drezga (Unison Pro d.o.o.), a urednica Lejdi Oreb (HTV). Uvodnu špicu napravio je Goran Kurjak, a glazbu špice, poznatu temu svih dodjela glazbene nagrade Porin, potpisuje cijenjeni hrvatski skladatelj, dirigent i aranžer Alfi Kabiljo.