MAKK 2020. – 2. dan UŽIVO

Što nas čeka na današnjem MAKK-u?

Live: Irena Žilić

Kantautorica Irena Žilić još je jedno od glazbenih imena MAKK-a koje će nastupiti na ovogodišnjem online izdanju konferencije u utorak, 24. studenoga.

Ireninu 2020. obilježila je objava hvaljenog EP-ja “Small Hours” čiju produkciju potpisuju britanski producent Kristofer Harris (Belle and Sebastian, Bear’s Den i dr.) i Mark Mrakovčić s kojim je Irena surađivala na ranijim izdanjima. “EP je nastao iz nekih drugih situacija, ali izgleda da se neplanirano dobro uklopio u novonastalu situaciju te sveprisutni osjećaj gubljenja daha po pitanju vlastite egzistencije. Bilo nemoguće znati da će se čitava situacija odviti na način na koji se odvila i da će se datum izlaska preklopiti sa svime što se dogodilo u Zagrebu”, izjavila je Irena koja se u svojoj dosadašnjoj karijeri, između ostalog, može pohvaliti i potporom benda Morcheeba koji ju je “uzeo pod svoje” i poveo sa sobom na turneju.

Osim svojih autorskih pjesama, u intimnom okruženju makkovske pozornice, Irena će izvesti i jednu pjesmu svog kolege s domaće indie scene

Intervju: Skye Edwards (Morcheeba)

Skye Edwards, pjevačica i autorica benda Morcheeba, ekskluzivna je gošća ovogodišnjeg online izdanja Međunarodne autorske kreativne konferencije MAKK u utorak, 24.11.!

Britanski bend Morcheeba dobro je poznato ime hrvatskoj publici, a oni koji nisu prisustvovali jednom od njihovih brojnih koncerata u Zagrebu, Dubrovniku ili Šibeniku sigurno znaju za hitove poput “Rome wasn’t built in a day”, “Way beyond”, “Otherwise”…

U ekskluzivnom intervjuu kojeg će voditi Ida Prester, Skye će ispričati priču o bendu, dinamičnim kreativnim procesima te životu glazbenika na svjetskim turnejama. Saznat ćemo i kako je Morcheeba provela karantenu u 2020. te što se izrodilo iz njihove izolacije, a doznat ćemo i sve o njihovom odnosu s hrvatskom publikom te pogotovo kantautoricom Irenom Žilić koju je bend “uzeo pod svoje”.

Intervju: Brano Jakubović (Dubioza Kolektiv)

Četvrtak 26.11. rezerviran je za još jedan senzacionalan intervju ovogodišnjeg MAKK-a: Dubioza Kolektiv!

Brano Jakubović, duh pokretač ovog jedinstvenog benda, u razgovoru s Idom Prester ispričat će pozadinu svog globalnog uspjeha te kakav je osjećaj pozornice Glastonburyja i druženja s Manu Chaom zamijeniti dnevnim sobama i web kamerama.

Dok čekaju bolja vremena, Dubioza kroz novu sezonu svog online Karantin Showa zabavlja staru i osvajaju novu publiku, a uz to, za razliku od većine bendova, primaju i nove članove! Doduše, robote – ali nismo li o tomu već puno pričali baš na prošlom MAKK-u?!

Intervju s Branom oduševit će fanove benda, ali i one koji za Dubiozu možda nisu ni čuli. Vjerujte nam, ovo se ne propušta!

U organizaciji Hrvatskog društva skladatelja i njegove stručne službe ZAMP, ovogodišnji MAKK možete pratiti bez prethodne prijave i potpuno besplatno putem YouTube kanala HDS ZAMP-a svakog dana od 23. do 27. studenoga, s početkom u 11 sati. Osim na YouTubeu, streaming će biti omogućen i na Facebook stranicama MAKK-a i Hrvatskog društva skladatelja, a za sve koji ne uspiju uloviti stream, svakoga dana od 19h na HRT3 možete pogledati cjelokupni program toga dana.