Miach, Djeca! i Tidal Pull oduševili Zadar i Knin!

Odličnim nastupima Miach i Djece! u Zadru i Tidal Pulla u Kninu Rock&Off turneja bliži svome kraju, no i pokazuje od kolike je važnosti za bendove i gradove u kojima se zaustavlja.

U petak su se na pozornicu odličnog novog prostora u Zadru, u Centru za Kreativne studije, popeli Miach i Djeca! te energičnim nastupima se predstavili zadarskoj publici. I publika i izvođači bili su zadovoljni ovim prvim koncertom ikad na novoj pozornici u Zadru.

„Meni je bilo super, baš sam uživala! Jan na gitari i ja smo se zabavljali i nadam se da je i publika zabavila. Ideja Rock&Off turneje mi je više nego super, 'respectam' činjenicu da se nas izvođače želi prikazati diljem Hrvatske – jako je bitno nastupati, da nas ljudi čuju jer se tako stvara publika. Možemo biti zahvalni na toj prilici“ rekla je Miach nakon nastupa.

Maja Milin, kreativna direktorica programa Urbofon Live, izjavila je: „Izuzetno mi je drago da smo mi kao Urbofon, novi koncertni program u Zadru, mogli ugostiti Rock&Off turneju. O Rock&Off turneji sve najbolje jer se ti mladi ljudi putem nje imaju priliku predstaviti  u drugim gradovima. Miach i Djeca! su probili led u Zadru i neka tako nastave i dalje.“

„Mislimo da je Rock&Off turneja dobra stvar jer potiče mlade glazbenike, omogućava im da dođu u taj medijski prostor i da se čuje za njih. To je cool i podržavamo to, drago nam je da rokamo na Rock&Offu!“ rekla su Djeca! nakon energičnog nastupa kojeg su završili obradom pjesme 'War Pigs' Black Sabbatha.

U subotu 9. rujna, Tidal Pull nastupili su u kninskom A3, klubu koji je treću godinu zaredom dio Rock&Off turneje. Koncert je prošao odlično, i publika i bend su uživali: „Svi nastupi na Rock&Off turneji su bili sjajni, što se tiče recepcije publike i nas što se tiče izvođačke spremnosti. Dali smo sve od sebe, uživali smo u svakoj sekundi, svugdje je bio topao prijam publike što nas je jako bodrilo iz svirke u svirku. Mislim da Rock&Off turneja pridonosi koliko bendovima, toliko i manjim gradovima i manjim klubovima te da potiče razvoj alternativne scene što doprinosi većoj koheziji na alternativnoj sceni u Hrvatskoj,“ podijelio je bubnjar Tidal Pulla, Borna Šućurović.

Matija Miličević-Gregov iz legendarnog kluba A3 zaključio je: „Najpozitivnija stvar je što Rock&Off u Knin dovodi mlade neafirmirane bendove, što je predivna prilika za njih, da sviraju pred brojnom publikom, ne samo kod nas u A3, već i u drugim gradovima koji cijene alternativnu glazbu. Nama je uvijek drago primiti i ugostiti nove bendove koji su željni dobre svirke i publike.“

Treća Rock&Off turneja na pozornice manjih gradova diljem Hrvatske koji njeguju rock&off kulturu dovodi glazbenike koji su bili nominirani u kategoriji Veliki prasak godine na ovogodišnjem Rock&Off-u.

Riječ je o sljedećim glazbenicima: Djeca!, Hram, Miach i Tidal Pull dok Eliot Alma nažalost ne može sudjelovati na samoj turneji. Bendovi ove godine nastupaju u Delnicama, Opatiji, Zadru, Kninu, Varaždinu, Makarskoj i Koprivnici od kraja srpnja do kraja rujna ove godine. Rock&Off platforma posljednjih se godina pokazala kao pun pogodak što se nezavisne glazbene scene tiče, a turneja je njezin važan dio koji omogućava mladim glazbenicima da svoju glazbu predstave u gradovima u kojima još za to ne bi imali prilike.

Rock&Off turneju će zatvoriti Djeca! nastupom u Makarskoj 22. rujna, u sklopu Festivala Modro i zeleno te Miach koncertom u Koprivnici u klubu Funk 23. rujna uz glazbenu podršku Ivana Grobenskog.

Za pokroviteljstvo ove turneje zaslužni su Ministarstvo kulture i medija RH, pokretač nagrade Hrvatsko društvo skladatelja te organizator Unison - Hrvatski glazbeni savez.

Foto: Filip Kovačević