OD DANAS SVE PJESME ZAGREBAČKOG FESTIVALA NA DIGITALNIM SERVISIMA

Svaki dan u 19:30h na HTV2 čekaju nas najnovije vijesti iz hrvatske glazbe.

Ovaj tjedan u PopRock.hr stižu nam Branimir Mihaljević, Brain Holidays, Singrlice, Ivan Zak i Danijel Majcen, profesor koji je pokrenuo inicijativu za obnovu Sisačke glazbene škole!

Tjedan otvara Branimir Mihaljević, umjetnički direktor Zagrebačkog festivala: „Bilo nam je jasno koliko je godina bila specifična. Ja sam preuzeo funkciju umjetničkog direktora i znali smo da smo morali ići s drugačijim konceptom. To ima svoje minuse - gubi se "hype" živog nastupa, ali jednostavno su vremena takva i s tim smo se pomirili“. Tako je Mihaljević objasnio promjene u ovogodišnjem konceptu odnosno odgodu Zagrebačkog festivala. „Suosjećamo sa svim nastradalima u potresu, sa svima koji su ostali bez domova. Svi novi uvjeti su nam rekli da nema smisla sada održavati festival. Razmišljali smo dugo što napraviti i odlučili smo napraviti odgodu“. Pjesme 68. Zagrebačkog festivala od danas možete poslušati na digitalnim glazbenim servisima! Iako je završna priredba odgođena za proljeće, objava službene kompilacije na servisima poput Spotifyja, Deezera, Apple Musica i drugih dio je festivalske kampanje i promocije 22 nove pjesme ovogodišnjeg izdanja našeg najstarijeg pop festivala.

U utorak nam stiže Marko Gaćina iz Brain Holidaysa predstaviti novu pjesmu nastalu u suradnji sa Sašom Antićem. „Imamo feature sa Sašom Antićem. Super se uklopio, a njegova je ideja bila ljetna glazba i tekst. Meni se čini super ideja i baš je twist. Reakcije su stvarno pozitivne za sada“, rekao je Gaćina o novom singlu. Napomenuo je i što misli o Antiću: „Što se Saše tiče, on je jedan od najvećih hrvatskih autora, pogotovo što se reggae tiče“.

Danijela Jurac iz Singrlica predstavlja u srijedu njihovu novu glazbenu priču: „Tica meets Singrlice - to je album zapravo. Očekujte neočekivano. To je glazbena priča temeljena na slavenskoj mitologiji i priča o godišnjim dobima“, rekla je Danijela o novom albumu.

Pjesma koja je osvojila ovih dana publiku je pjesma Ivana Zaka „Svi smo uz vas“ koju je snimio s prijateljima za sve ljude iz Petrinje, Siska i Gline. Stiže u četvrtak u PopRock.hr predstaviti kako je pjesma nastala: „Desilo se to sve u jednoj noći. U jednoj noći smo snimili i pjesmu i spot. Pjesma je idući dan bila do 14:00 h na radio stanicama. Pošto se bavim glazbom, mi se glazbenici uvijek najbolje izražavam s glazbom. U dogledno vrijeme ću se uključiti u akcije. Napravit ćemo sve što možemo“. Dodao je i kako će se odreći autorskih prava u korist ljudi pogođenih potresom: „Odrekao sam se prava, da. Prijatelji su se žrtvovali. Tiho Orlić, Begini, bili su sa mnom cijelu noć. Zvao sam ljude s kojima surađujem u studiju. Vatrogasno su došli i sve napravili“.

Tjedan zatvara Danijel Majcen, profesor glazbene škole Frana Lhotke u Sisku koji je pokrenuo kampanju „Zajedno za glazbenu“: „Inicijativa je bila moja, da napravimo kampanju s kojom možemo ići prema svijetu, ne s klasičnim žiro računom škole. Sad već postoji puno platformi crowdfunding-a. Skupili smo tim od četvero ljudi. 10 dana prije same kampanje smo sve sami napravili. 11.1. je kampanja startala“, rekao je Majcen o kampanji učitelja “Zajedno za glazbenu”. Objasnio je u kakvom je stanju škola: „Škola je u katastrofalnom stanju, dobila je crvenu naljepnicu. Rušit će se, ne zna se hoće li sve ili dio samo. Škola nema sada prostor i tu je 360 učenika i 40 djelatnika“.

Ovaj tjedan u PopRock.hr-u predstavljamo i novi singl Klape Sv. Juraj HRM, grupe Nasljednici, Dante drame, grupe Kings i Ane Paške. Osim toga donosimo informacije i o dvostrukom CD-u Željka Bebeka, Zagrebačkom festivalu i gledamo nove spotove Hausera, Bebè Na Volè i Polarida.

Vidimo se već večeras na HTV2 od 19:30 h!

Sve ostale informacije i novosti o emisiji PopRock.hr možete pratiti i online:

www.facebook.com/poprock.hr

www.instagram.com/poprock.hr