Večeras dodjela prestižne nagrade Cesarica!

Tko ima Hit godine?

Dvanaest finalista prestižne glazbene nagrade Cesarica večeras saznaje kome će od njih pripasti nagrada za Hit godine!

Dodjela će se održati u Zagrebu u HoB-u (bivša City plaza) s početkom u 21:15, a sve možete pratiti uživo na HRT2! Probe za nastupe održavaju se već dva dana, pripreme su u punom jeku, a priprema se i crveni tepih na koji će kročiti neka od najvećih glazbenih imena koja su obilježila 2023. godinu. Kroz dodjelu nagrada provest će nas Maja Ciglenečki i Duško Ćurlić.

Foto: Filip Kovačević

Glazbenici će večeras saznati kome će pripasti nagrada za Hit autora u 2023., zatim nagrada Cesarica Bestseller koju će dobiti izvođač koji je ostvario najveću prodaju koncertnih ulaznica, po evidenciji HDS ZAMP-a, ali i u čije ruke ide potpuno nova nagrada - Cesarica Digitalni Bestseller! Riječ je o priznanju za izvođača s najvećim brojem streamova novih pjesama na glazbenim servisima tijekom protekle godine. Nagrada također obuhvaća i aktivnost slušatelja, a odnosi se isključivo na plaćene streaming servise poput Spotifyja, Deezera, Apple Musica i sličnih. U Hrvatskoj je trenutno više od 200 tisuća pretplatnika digitalnih glazbenih servisa i oni su trenutni pokazatelj trendova izvan uobičajenih mainstream kanala poput radija i televizije, ali i nagovještaj smjera daljnjeg razvoja hrvatske glazbe.

I pitanje svih pitanja - tko ima Hit godine?

Mjesečni hitovi koji ulaze u finalni izbor za Cesaricu - hit godine su:

Hit siječnja: Marko Bošnjak „Spokojan“ (Vlaho Arbulić – Vlaho Arbulić/Marko Bošnjak)

Hit veljače: LET 3 „Mama ŠČ!“ (Damir Martinović/Zoran Prodanović – Damir Martinović)

Hit ožujka: Tony Cetinski „Vojnik pod zvijezdama“ (Dominik Miloš)

Hit travnja: Prljavo Kazalište „Stare navike“ (Jasenko Houra – Jasenko Houra/Ines Prajo)

Hit svibnja: Grše „Mamma Mia“ (Mihovil Šoštarić Lockroom/El Maar – Grše)

Hit lipnja: Vojko V „Mamacita“ (Mihovil Šoštarić Lockroom/Vojko V – Vojko V)

Hit srpnja: Petar Grašo & Nina Badrić „Nemoj“ (Tonči Huljić – Vjekoslava Huljić/Petar Grašo)

Hit kolovoza: Jelena Rozga „Idi ti“ (Tonči Huljić – Vjekoslava Huljić)

Hit rujna: Damir Kedžo „Moje srce je“ (Denis Dumančić – Fayo)

Hit listopada: Z++ „Sedmo nebo“ (Z++)

Hit studenog: Marko Škugor & Danijela Martinović „Ono nešto“ (Marko Škugor – Marko Škugor/Danijela Martinović)