Završila treća Mala škola Rock&Off novinarstva

Nezavisna glazbena novinarska nagrada Rock&Off održala se po šesti put 2. veljače 2024. godine, a ova važna platforma predstavila je nekoliko uspješnih projekata od svoga osnutka. Jedan od njih je i Mala škola Rock&Off novinarstva, čija je treća godina s deset odabranih polaznika trajala od studenog 2023. Godine do ožujka 2024. godine.

Ideja Male škole je zainteresiranim polaznicima objasniti kako funkcionira glazbeno novinarstvo iz prve ruke od ljudi koji su ostvarili profesionalne karijere u tim područjima.

Tijekom edukacije mentori su im prenosili svoja znanja i iskustva, a nakon toga polaznici su dobili zadatke koje su uspješno ispunili. U sklopu dodjele šeste Rock&Off nagrade, polaznici su intervjuirali nominirane za nagradu, pisali objave, kolumne i recenzije. Na iskustven način stekli su dodatno samopouzdanje te direktne kontakte za budućnost. Osim materijalnih benefita koje je osigurao Unison, na kraju male škole polaznici su stekli dodatno znanje o glazbenom novinarstvu, a svi oni koji iskažu ambiciju i želju imaju Rock&Off platformu za nastavak rada, uz potencijalnu mogućnost rada u glazbenim medijima.

Mentori su ove godine bili iskusni glazbeni novinari Aleksandar Dragaš, Krešimir Blažević i Maja Trstenjak, a gosti predavači, njihove kolege iz različitih vrsta medija Dorijan Klarić, Nina Trumbić, Katja Jukić, Filip Kovačević i Ružica Popović.

"Mala škola Rock&Off novinarstva i ove se godine pokazala kao odličan projekt, izuzetno nam je drago što su se odazvali mladi i perspektivni ljudi koje zanima glazba i glazbeno novinarstvo. Nadamo se da će polaznici nastaviti karijeru u glazbenom novinarstvu, a ćemo im pomoći u realizaciji toga. Ovom prigodom možemo najaviti i četvrtu Malu školu Rock&Off novinarstva koja će se održati 2024. godine", ističu organizatori Rock&Off nagrade.

Svi zadaci su se vrednovali i odabrani su najbolji među njima. Ove godine to su Ela Hamzić, Larisa Krizmanić i Bruno Rukavina kojima su dodijeljene i prigodne nagrade.

Mala škola Rock&Off novinarstva besplatna je za sve prijavljene, a sam edukacijski program provodio je Unison – Hrvatski glazbeni savez uz pokroviteljstvo Ministarstva kulture i medija RH i HDS-a.

OVDJE MOŽETE PRONAĆI PONAJBOLJE RADOVE POLAZNIKA